„Opel“ bendrovei turinčiai 154-ių veiklos metų istoriją, 2016-tieji bus labai reikšmingi siekiant rekordinio automobilių pardavimų skaičiaus. Rezultatai dar labiau įpareigoja „Opel“ plėtoti sportinį „GT Concept“, neabejotiną Ženevos parodos akcentą, kaip „Opel“ ateities perspektyvą.

Koncepcinis GT turi viską, kas patiks bet kokio amžiaus grupės entuziastui. Tikras atletas su galiniais varomais ratais ir priekyje ratų bazėje įmontuotu varikliu yra tiesioginis septintojo ir aštuntojo dešimtmečio „Opel GT“ bei „Monza Concept“, pristatyto 2013 m. Frankfurte, palikuonis. Tačiau čia „Opel“ skulptūriško dizaino filosofija perkeliama į kitą lygmenį. Sportinis automobilis yra ir avangardinis, ir puristiškas, be jokių detalių, kurios trukdytų sukurti švarias ir grynas formas. Koncepcinis GT neturi durų rankenėlių, išorinių šoninių veidrodėlių ar kitų nebūtinų dekoratyvių detalių. Tai dinamiškas sportinis automobilis su ilgu variklio dangčiu, be jokių nereikalingų atsikišimų, su charakteringa raudona linija, dalinančia kėbulą horizontaliai. Bagažinės durelių nėra, šoninių durų dizainas intriguojantis ir inovatyvus, dvigubas išmetimo vamzdis įmontuotas centre, vairo forma ir, žinoma, pats vardas atkartoja GT originalą, be jokių retro dizaino užuominų. Tačiau, „GT Concept” ne tik mėgdžioja savo protėvius, jis iš naujo atranda inovatyvią, ryžtingą ir žavią GT pirmtako idėją. Jo paskirtis – populiarus sportinis ir greitas automobilis. „Opel GT Concept“ sumontuotas galingas 1,0 l darbinio tūrio, trijų cilindrų variklis su turbina, gerai žinomas „ADAM“, „Corsa“ ir „Astra“ modeliuose, savo sportinėje versijoje išvysto 107 kW/145 AG ir maksimalų 205 Nm sukimo momentą (degalų sąnaudos su koncepciniu GT dar nežinomos). Variklio galia perduodama galiniams ratams per mechaninį besiblokuojantį diferencialą ir sekvencinę 6 pavarų greičių dėžę, kurios pavaros perjungiamos svirtelių prie vairo pagalba. Dvivietis vos 1000 kg sveriantis automobilis iš vietos iki 100 km/h įsibėgėja per 8 sekundes ir pasieka maksimalų 215 km/h greitį.

Be koncepcinio GT, „Opel” Ženevoje pristatys ir naują nuotaikingą „Mokka X“.

„Mokka X” išorės dizainas demonstruoja drąsų požiūrį. Priekis įgavo naują „Opel“ išvaizdą: sparno formos priekinės grotelės, ryškus dvigubas sparno formos motyvas išryškina LED priekinius žibintus. Priekinė juosta tapo dar tikslesnė ir elegantiškesnė, turinti dar mažiau plastikinių elementų, todėl „Mokka X“ atrodo platesnė, solidesnė ir „vyriškesnė“. Galiniai LED žibintai taip pat turi dvigubus sparno formos elementus, o pats kėbulas išliko skulptūriškų ir elegantiškų, tačiau ir sportiškų formų. Kėbulo linijos žemesnės, dar daugiau energijos suteikia „Opel“ tradiciniai kylantys aštrūs kontūrai gale.

Viduje „Mokka X” atnaujinta iš esmės. Čia debiutuoja ir naujas prietaisų skydelis, įgavęs daugiau horizontalios formos elementų. Jis atrodo paprastas bei aiškus, bet kartu ir griežtesnis, dar tiksliau valdomas. Centrinė konsolė suprojektuota naujai – čia pasirinktinai įmontuojama naujausios kartos informacijos ir pramogų sistema su 7 ir 8 colių liečiamuoju ekranu.

Interjeras dabar žavi savo elegancija, grynesnėmis dizaino formomis, čia įrengta dar mažiau mygtukų, o daugumą funkcijų galima valdyti liečiamuoju ekranu. Žinoma, „Mokka X“ bus vienas geriausių ryšio galimybes siūlančių automobilių savo klasėje. Dvi naujausios kartos informacijos ir pramogų „IntelliLink” versijos leis naudotis išmanių telefonų funkcijomis, „Apple CarPlay” ir „Android Auto” paslaugomis. „Opel OnStar“ paslaugų sistema jau veikia 13-koje Europos šalių, o per šiuos metus šis skaičius padidės iki 19 bei bus galima su nauju „Mokka X“. Su šia sistema kiekvienas automobilis tampa angelu sargu. Naujame „Mokka X“ bus galima naudotis sparčiu 4G WiFi (LTE) ryšiu (paslauga šiuo metu galima Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Olandijoje ir Ispanijoje). „Mokka X“ montuojamas naujos kartos 1,4 l 112 kW/152 AG variklis su turbina ir tiesiogine degalų įpurškimo sistema. Jis derinamas su šešių laipsnių automatine pavarų dėže, „Start/Stop“ sistema ir prisitaikančia visų varomųjų ratų sistema (CO2 emisija ir degalų sąnaudos pagal esamus duomenis: 154 g/km, 6,6 l/100 km).

„Opel“ inovacijos bei technologijos, tokios kaip adaptyvūs priekiniai LED žibintai, ir vėl bus prieinami daugeliui vartotojų. Nauji LED žibintai prisitaiko prie esamų eismo sąlygų, užtikrina geriausią apšvietimą kiekvienoje situacijoje ir neakina kitų vairuotojų. Žibintų sistema turi devynias skirtingas funkcijas efektyviam apšvietimui užtikrinti. Nauja „Mokka X“ rinkoje pasirodys 2016 m. rudenį.

Mažesnio svorio, taupesnis, manevringesnis, komfortiškesnis – daugelis klientų jau įsitikino siūlomų naujų „Astra“ ir „Astra Sports Tourer“ modelių pranašumais, kurių pardavimai jau viršijo 100 tūkst. vienetų. Kiekviena detalė demonstruoja efektyvumą. Penkiaduris variantas lengvesnis 200 kg, o „Sports Tourer“ palengvėjo 190 kg lyginant su ankstesniais modeliais. Mažesnis svoris – reiškia mažesnes degalų sąnaudas ir didesnį manevringumą. Kiekvienas „Astra“ modelis siūlomas su naujausiais „Opel“ varikliais, kurie prisideda prie geresnių važiavimo savybių. Benzininiai ir dyzeliniai iki 1,6 l darbinio tūrio varikliai dirba efektyviai, be uždelsimo. Ženevoje debiutavo naujas turbodyzelis – 118 kW/160 AG, 1,6 l „BiTurbo CDTI“ agregatas, išvystantis maksimalų 350 Nm sukimo momentą. Šis variklis derinamas su šešių laipsnių mechanine pavarų dėže, „Start/Stop“ sistema ir mažo pasipriešinimo riedėjimui padangomis. Su šiuo varikliu „Sports Tourer“ 100 kilometrų nuvažiuos sunaudojęs vos 4,1 l dyzelino (CO2 emisija: 109g/km, 108g/km – penkiaduris sedanas). Abu variantai, tiek penkiaduris, tiek ir „Sports Tourer” gali pasiūlyti daugiau erdvės salone, nors išoriniai kėbulo matmenys sumažėjo (penkiaduris) ar išliko tokie patys („Sports Tourer”). Tai labiausiai pajus gale sėdintys keleiviai, kuriems erdvė padidėjo 35 mm, o kojoms vietoms atitinkamai padaugėjo 28 mm. Naujas „Astra Sports Tourer“ galės pervežti ir didesnį krovinį – iki 1630 l, o tai yra 80 l daugiau nei pirmtakas. Didesnę bagažinę pasiekti dar patogiau – tereikia vos vieno kojos judesio po galiniu bamperiu ir bagažinės durys atsivers.

Be naujo penkiadurio sedano ir „Sports Tourer“, „Opel“ Ženevos parodoje pirmą kartą tarptautinei auditorijai pristatate naują sportinį „Astra TCR“. Galingas 2,0 l variklis su turbina išvysto 330 AG ir maksimalų 420 Nm sukimo momentą. Tai naujas kėbulinių automobilių lenktynių narys iš Riuselsheimo. Galia priekiniams ratams perduodama per dviejų diskų sankabą ir 6 pavarų sekvencinę greičių dėžę, kurios pavarų perjungimo svirtelės sumontuotos ant vairo. Perjungiant žemesnę pavarą automatizuota dvigubos sankabos sistema sukuria ypatingą stabilumą.

Lenktyninį automobilį stabdo 378 mm priekiniai stabdžių diskai ir 6 stūmoklių stabdžių apkabos bei 265 mm galiniai stabdžių diskai su 2 stūmoklių stabdžių apkabomis. Automobilis su klientų komandomis debiutuos kai kuriuose TRC čempionato etapuose dar šiais metais.