Dalinamės Dainiaus Juodelio straipsiu išbandžius naująjį Peugeot 208.
Kai pirmą kartą išvažiavau šiuo automobiliu, lauke dvelkė vėsus rudeniškas oras. Vos gavęs raktelius, nieko nelaukęs įšokau į „Peugeot“, nusistačiau didžiausią oro kondicionieriaus temperatūrą ir išriedėjau į gatvę. Net pats nepajutau, kaip greitai salonas prisipildė maloniai šilto oro bei pradėjau jaustis jaukiau bei komfortiškiau. Užstrigęs pirmojoje spūstyje, radau progą saloną ištyrinėti kiek atidžiau. Pirmas įspūdis buvo toks, lyg sėdėčiau dvigubai didesniame automobilyje. „Peugeot“ inžinieriai, pasitelkę magiją, sugebėjo pagaminti itin mažą bei kompaktišką automobilį, kurio salonas yra tikrai didelis bei talpus. Medžiagų surinkimas bei jų kokybė pasirodė pagirtini, nors kai kur panaudotas pigus plastikas. Centrinė konsolė suprojektuota patogiai bei stilingai, o viskas, ko reikia, yra lengvai pasiekiama. Trūkumas tas, jog viršutinė vairo dalis visiškai užstoja spidometrą. Galbūt kalta mano vairavimo pozicija, tačiau kad ir kaip bandžiau viską susireguliuoti, vairas vis tiek užstodavo visus rodmenis. Nepaisant to, salonas suteikia rimto bei solidaus automobilio įvaizdį. Nėra visiškai nereikalingų detalių, o sėdynės jaukios bei patogios. Prancūzai kaip visada džiugina sugebėdami sukurti itin patogias sėdynes.
Pajudėjęs toliau galėjau įvertinti technines automobilio savybes. Bandytas automobilis buvo varomas 110 AG, trijų cilindrų, 1,2 litro darbinio tūrio turbininiu varikliu su šešių laipsnių automatine pavarų dėže. Automobilis iš vietos startuoja maloniai, pavarų dėžė veikia beveik nepastebimai bei tolygiai. Važinėjant mieste galios tikrai pakanka. Pasiekus daugiau kaip trijų tūkstančių apsisukimų per minutę greitį, variklis pradeda skleisti ausiai malonų garsą, kuris kiek primena šešių cilindrų variklio darbą. Pakilus nuotaikai, įsijungiau prie pavarų svirties esantį SPORT režimą. Aišku, nereikia tikėtis, kad po jo įjungimo iš išmetimo vamzdžio pasipils vienaragiai, besispjaudantys ugnimi, ar staiga atsidursite lenktynių trasoje. Tiesą pasakius, vienintelis dalykas, kurį pastebėjau yra tas, jog SPORT rėžimas šiek tiek pakoreguoja pavarų dėžės darbą, taigi pavaros pradeda persijungti ties aukštesniais sūkiais. Tačiau jei norite visiškos kontrolės, pavaras galite perjunginėti savarankiškai, svirtį nustatę ties MANUAL riba. Netrukus grįžau prie įprastinio važiavimo režimo ir toliau mėgavausi kelione rudeniško miesto gatvėmis.
Manote, kad nėra dalykų, kurie pranašesni už tos pačios klasės dalykus? Šis „Paugeot“ būtų išimtis. Kol važinėjau mieste, pastebėjau, kad jo išvaizda traukė aplinkinių dėmesį. Automobilį apžiūrinėjo ir praeiviai, ir kiti eismo dalyviai. Dėl to tikriausiai kalta oranžinė automobilio spalva, išryškinanti automobilio linijas. Automobilis atrodo žaismingas, tačiau solidus bei elegantiškas. Jis viliojo net tuos, kurie automobilio nevairuoja. Panašiai kaip sumuštinis su Serano kumpiu vegetarą. Tai – kaip Rūta Meilutytė ar Ričardas Berankis. Jais žavisi net tie, kurie absoliučiai nieko nenusimano apie plaukimą bei tenisą.
Tam, kad įsitikinčiau, jog automobilis pateisins visų lūkčius, jį parodžiau savo draugams. Norint įrodyti salono talpą, paprašiau, kad į vairuotojo vietą ir tiesiai už nugaros atsisėstų vyrukai, kurių ūgis siekia 190 cm ir daugiau. Iki šiol savo mintyse matau kiek nustebusias jų veido išraiškas, kai abu jaunuoliai jautėsi pakankamai komfortiškai bei nei vieno neištiko klaustrofobijos priepolis. Bet kokioje kelionėje patogiai gali įsitaisyti keturi suaugę žmonės bei su savimi pasiimti po nemažą krepšį. Nors automobilis ir mažas, tačiau tikrai universalus. Mieste pasiteisina jo mažas svoris bei manevringumas, o užmiestyje labai protingai sukurta salono erdvė.
Po trumpo socialinio eksperimento nutariau mažąjį „Peugeot“ išbandyti vingiuotuose užmiesčio keliuose. Automobilis vėl mane maloniai nustebino. Pasirodo, kad ramiais užmiesčio keliais su juo gana smagu važinėti. Malonus varikio garsas nuteikia azartiškai, todėl net nepajunti, kaip į posūkius įvažiuoji vos greičiau negu planavai. Supratau, kad posūkiuose su juo važiuoti galima tokiu greičiu, kokiu tai daryti su daug brangesniais automobiliais būtų savižudiška. Stabdžių pedalas labai intuityvus, o patys stabdžiai veikia labai efektyviai. Pakaba nors ir standi, tačiau be vargo susidoroja su kelio nelygumais. Važiuodamas su šia mažyte raketa ne kartą užklupau save besišypsantį iki ausų. Kaip ir minėjau, automobilis turi elektroninį vairo stiprintuvą, kuris reguliuoja vairo sunkumą, priklausomai nuo važiavimo greičio. Važiuojant vingiuotomis vietomis, kur automobilio greitis kinta greičiau nei įprastai, kartais vairas pats nesupranta, ar jis nori būti sunkus ar lengvas. Automobiliui staigiau sulėtėjus posūkyje, vairas šiek tiek netikėtai tampa per lengvas, todėl reikia būti susikaupusiam, kai vairuojama kiek intensyviau. Tačiau vairuojant kasdien įprastu tempu, tai nesukels jokių nepatogumų.
Gaila, kad pažintis su mažuoju „Peugeot“ buvo tokia trumpa – jame radau daug džiuginančių dalykų. Susidariau įspūdį, jog automobilis pagamintas Vokietijoje. Viskas atrodo surinkta kokybiškai bei patikimai. Tai dailus, saugus bei patikimas palydovas. Rinkoje yra itin mažai automobilių, už kuriuos sumokėjus tokią mažą kainą, galima gauti tiek daug. Įsitikinau, kad „Peugeot“ yra vienas iš lyderių.
Visą straipsnį rasite: http://vezejugidas.lt/peugeot-208-mazas-siurprizas/